Api POBYT – se včelami v horách

Klidný a léčivý čas ve včelařské maringotce

Pozorování a poznání života včel je velmi inspirující. Přináší mnoho vhledů a paralel i do života nás lidí.

Pobyt v blízkosti včel člověka vyrovnává ducha a posiluje tělo.  Může příznivě působit na imunitní systém, chronické bolesti, poststresové stavy, únavové stavy i např. na pohybový systém – především revmatické a artrotické potíže. Dýchání úlového vzduchu může příznivě působit na záněty průdušek, astma, alergie, infekty dýchacích cest či chronická respirační onemocnění.

Průvodce při ubytování zajistí bezpečnostní a teoretický úvod a dále po domluvě poskytuje též léčivé rozhovor(y) o včelách a životě.

Dva včelí úly (ležany)  jsou umístěny pod postelemi v zadní části apigotky. Česna úlů jsou vyvedena na opačné straně maringotky než je vchod a včely se do prostoru pobytu nevlétávájí. Díky ventilačním spárám v postelích prostupuje cíleně do prostoru pobytu úlový vzduch a včelí vůně.

Upozornění: Pobyt v apigotce je na vlastní nebezpečí. Ačkoli by díky konstrukci nemělo dojít k nechtěnému kontaktu se včelami, bodnutí včelou je přesto možné. Před pobytem důrazně doporučuji konzultaci se svým lékařem ev. alergologem ohledně možné alergické reakce a doporučuji ev. vzít i adekvátní léky (antihistaminika, popř. adrenalinový injektor).

Pobyt je možný jak na kratší čas (hodiny) tak i na noc či více dní.
Pobyt je možno jej kombinovat s další nabídkou.
Strava vlastní (je možno si zde uvařit) či na domluvě (můžeme nabídnout lokální produkty).
Zázemí tvoří:
kuchyňka, suchý čistý kompostovací záchod, solární venkovní sprcha a pitná voda z pramene.
Při Vaší spokojensti budeme vděční za odměnu ve výši cca 1000 Kč za maringotku/noc,
nebo 300/Kč za hodinu (při kratším pobytu) a je možno se vyrovnat formou DAR za DAR
(dle vašeho výdělku a situace – možno i nefinančně či barter, pomoc ap.).