Api POBYT – se včelami v horách

Klidný a léčivý čas ve včelařské maringotce – apigotce – uprostřed tichých hor.

Pozorování a poznání života včel je velmi inspirující. Přináší mnoho zajímavých vhledů a paralel i do života a fungování lidí. Průvodce při ubytování zajistí bezpečnostní a teoretický úvod a dále po domluvě rozhovor(y) o včelách a životě.

Pobyt v blízkosti včel člověka vyrovnává ducha a posiluje tělo.  Může příznivě působit na imunitní systém, chronické bolesti, poststresové stavy, únavové stavy i např. na pohybový systém – především revmatické a artrotické potíže. Dýchání úlového vzduchu může příznivě působit na záněty průdušek, astma, alergie, infekty dýchacích cest či chronická respirační onemocnění.

Dva včelí úly – ležany jsou umístěny pod postelemi v zadní části apigotky. Česna úlů jsou umístěna na opačné straně maringotky než je vchod. Úlový prostor a prostor apigotky jsou tedy odděleny a včely se do prostoru pobytu osob standardně nedostanou. Díky ventilačním spárám v postelích prostupuje cíleně do prostoru pobytu úlový vzduch a včelí vůně.

Upozornění: Pobyt v apigotce je na vlastní nebezpečí. Ačkoli by díky konstrukci nemělo dojít k nechtěnému kontaktu se včelami, bodnutí včelou je přesto možné. Před pobytem důrazně doporučuju konzultaci se svým lékařem ev. alergologem ohledně možné alergické reakce a doporučuji ev. vzít i adekvátní léky (antihistaminika, popř. adrenalinový injektor).

Pobyt je možný na kratší čas (hodiny) i na noc či více dní.
Je možno jej kombinovat s další nabídkou.
Strava vlastní či na domluvě.
Odměna: DAR za DAR (dle vašeho výdělku a situace, min. ekvivalent 300 Kč/h, možno i nefinančně či barter).